Novinky
TOR DES GÉANTS

TOR DES GÉANTS9-18.9.2022   Hory, dobrodružstvo, vytrvalosť, pokora a láska Legendárny mega ultra pretek okolo údolia Aosta (sever Talianska) s dĺžkou cca 350 km a prevýšením cca 30000 m so štartom a cieľom v mestečku Courmayeur na južnej strane Mont Blanku....

viac
Tatranské vrcholy a sedlá za štyri dni

  Tatranské vrcholy a sedlá za štyri dni   V rámci prípravy na TORx som hľadal projekt, kde by som bol niekoľko dní v plnej záťaži, nabral veľké prevýšenie a pohyboval sa v...

viac
Kontrola lavinových vyhledávačů PIEPS

  Kontrola lavinových vyhledávačů PIEPS

viac

Je len na Tebe, kam sa vyberieš

Pridané: 22.06.2020

Čas dovoleniek sa blíži a určite veľa z Vás rozmýšľa nad novými dobrodružstvami. Aj u nás na Slovensku sa dá podniknúť pekný výlet niektorou z ferrat, ale samozrejme oveľa viac možností je v blízkom Rakúsku.

Via Ferrata pic01

Každý zážitok si viete užiť a vychutnať oveľa lepšie, keď Vás počas neho netrápia problémy s výstrojom a komfortom. Preto, ak by ste chceli poradiť a vyskúšať  správny výstroj, v našej predajni Yak&Rysy máme ten  správny a skúsený personál, ktorý Vám kvalifikovane poradí s výberom.

 

Mescalito 01 Mescalito 02

 

 

 

Veľmi dôležitou súčasťou výstroja, je okrem ferrátového setu, prilby a sedacieho úväzu aj vhodná obuv. Ideálnou topánkou pre takéto podnikanie je topánka z kategórie approache (nástupové). Je to topánka určená práve na nástup k lezeckým cestám v horách, turistiku kde sa kombinuje klasický lesný chodník s kamenistejšími pasážami, prípadne na ľahšie lezenie napríklad v Tatrách. A ideálna je na Vaše ferrátove výlety.


Yaru GTX 01

pct2


 

Ak by ste chceli vyskúšať tento zážitok a dostať zapožičanie výstroja zadarmo tak tu je šanca: https://www.yaksteam.sk/novinky/via-ferrata/

 

pct7 pct8


Skvelou voľbou je určite topánka od firmy Scarpa approache model Mescalito a Mescalito Woman pre ženy. Pánske turistické topánky Scarpa Mescalito so zvrškom zo semišovej kože a podrážkou od Vibram®. Podrážka s exkluzívnym dizajnom je vyrobená z priľnavej zmesi Megagrip. V oblasti špičky sa nachádza lezecká zóna a na päte je brzdiaca zóna. Komfort zvyšuje medzipodrážka z EVA peny, ktorá zvyšuje tlmenie nárazov pri chôdzi. Topánky využijete na turistiku aj na technických chodníkoch s potrebou lezenia.


Montura 01 Montura 02 Montura 03


Ďalšou z obľúbených volieb je Montura Yaru GTX alebo Montura Yaru GTX Woman
Turistické topánky Montura Yaru GTX sú technické topánky  kategórie approach, ktoré sú vybavené membránou Gore-Tex®.  Je to ideálny model, vhodný pre technické chodníky, ktorými sa dostanete až pod samotnú lezeckú stenu či Via Ferratu. Vynikajú ľahkou váhou, sú vodeodolné a priedušné. Špeciálne navrhnutý pre horských záchranárov a vodcov.


Vyplň formulár a získaj ferrátový set na víkend


Späť na zoznam článkov
Zatvoriť

K článku neboli pridané žiadne komentáre vložiť nový komentár