Predajna pohlad
Predajna pohlad textil
Predajna pohlad lana
Novinky
La Sportiva Testarossa 2019

Nová La Sportiva Testarossa 2019 v YAK&RYSY.

viac
La Sportiva SS 2019

Nová kolekcia La Sportiva 2019 už v obchode.   Buď ako PRO - Lez ako PRO Malá vzorka z novej kolekcie oblečenia. Oveľa viac možete vidieť a vyskúšať u nás v predajni Yak&Rysy.

viac

Bezpečnostné novinky od Tatonky

Pridané: 03.10.2019

Bezpečnostné a inovatívne novinky v kolekcii Tatonky.


Tatonka uviedla na trhnovú kolekciu, ktorej súčasťou je nový rad batohov vybavený bezpečnostným systémom RECCO®. Nové outdoorové batohy Skill 30 RECCO, Kings Peak 45 RECCO a Kings Peak 60 RECCO sú vybavené systémom RECCO® pre väčšiu bezpečnosť vo voľnej prírode.

Vďaka integrovanému systému RECCO® môžu byť vysokohorskí turisti, dobrodruhovia, lyžiari, skialpinisti, vodáci a všetci vo volnej prírode sa hýbuci nadšenci oveľa  rýchlejšie a bezpečnejšie lokalizovaní.Tatonka batoh s RECCOm V núdzových situáciách vás môžu profesionálne záchranné jednotky efektívne nájsť. Oba modely batohov sú vyrobené so špeciálneho "T-Dia Rip" materiálu vyvinutého Tatonkou, ktorý je ľahký, super robustný a odolný proti roztrhnutiu. Systém X Vent Zero s optimalizovanou hmotnosťou poskytuje vašim chrbátom čo najlepšie vetranie s minimálnymi kontaktnými bodmi.

 System X Vent Zero

 

 

RECCO® záchranný system je dvojdielna technológia. Lyžiarske strediská a záchranné tímy sú vybavené detektormi RECCO®. Detektor vysiela signál smerového vyhľadávania, ktorý odrážajú reflektory RECCO®, ktoré majú na výbave lyžiari, turisti, jazdci a iné osoby pohybujúce sa v prírode. Reflektory RECCO® nezabraňujú lavinám, ani nezaručujú lokalizáciu alebo prežitie zasypaných alebo stratených osôb. Reflektory tiež nie sú náhradou lavínového vyhľadávača. Keď však niekto potrebuje viac pomoci, než mu môžu poskytnúť jeho priatelia, RECCO® reflektory dávajú ďalšiu šancu.Vyhľadávanie pomocou ručného detektora RECCO®

 Dosah ručného detektora RECCO®

-Otvorený priestor až do 120 m

-Prachový sneh     až do 20 m

-Mokrý sneh        až do 10 m

Do budúcna budú helikoptéry záchranných organizácii vybavené detektormi RECCO® tak, aby poskytli široké pokrytie regiónov, kde sa ľudia hýbu v prírode. Vyhľadávacie zariadenie odošle rádiový signál, ktorý je zrkadlený reflektorom Recco®, ako názov napovedá. Detektor vrtuľníkov je určený na rozsiahle vyhľadávanie nezvestných osôb v otvorenom teréne - 1 km2 je možné prehľadať v priebehu 6 minút. Reflektory RECCO® sú integrované do rôznych druhov outdoorových produktov, aby ste boli vyhladateľný pri každom druhu športu.Tatonka batoh  Skill s RECCOm

Skill 30 RECCO
Ultraľahký, vetraný turistický batoh s reflektorom RECCO® pre tých, ktorí rátajú gramy. Váži presne 800 gramov. Táto nízka hmotnosť sa dosahuje nielen redukovaným materiálom, vetraným systémom X Vent Zero, ale aj s ultraľahkým, ale extrémne odolným materiálom.

Tatonka batoh  Kings Peak 45 (60) s RECCOm

Kings Peak 45(60)RECCO

Pre outdoorových nadšencov, ktorí sa vždy snažia zabaliť čo najľahšie. S hmotnosťou 1950 gramov je neuveriteľne ľahký, na batoh tejto veľkosti. Nosný systém X Vent Zero s redukovaným materiálom tiež prispieva k zníženiu hmotnosti batohu a tiež zabezpečuje optimálne odvetrávanie chrbta. Kings Peak RECCO® je k dispozícii v dvoch veľkostiach a má reflektor RECCO®.


Späť na zoznam článkov
Zatvoriť

K článku neboli pridané žiadne komentáre vložiť nový komentár