Novinky
La Sportiva Testarossa 2019

Nová La Sportiva Testarossa 2019 v YAK&RYSY.

viac
La Sportiva SS 2019

Nová kolekcia La Sportiva 2019 už v obchode.   Buď ako PRO - Lez ako PRO Malá vzorka z novej kolekcie oblečenia. Oveľa viac možete vidieť a vyskúšať u nás v predajni Yak&Rysy.

viac

Užitočné

Úvod OdporúčameUžitočné

Zopár rád pre začínajúcich outdooristov alebo aj skúsených harcovníkov, ktorí potrebujú zrovna niečo, čo nemajú:

- Vždy je dobré mať plán B. Či už ide o náhradné oblečenie, záložný zdroj svetla pre drobný časový sklz pri návrate potme, znalosť ústupových trás, či, božechráň, dobré poistenie v prípade vážnych problémov.

-  Vždy je dobré mať aspoň základné vedomosti o lokalite, kam sa chystám. Nespôsobím tak spoločenské faux pas, vyhnem sa väzeniu, ukameňovaniu alebo aspoň nedostanem v krčme cez držku. Vedieť, aké ochranné pomôcky sa mi kde zídu, ruksak s airbagom, lavínový vyhľadávač, krém na opaľovanie, repelent proti komárom, očkovanie proti čomukoľvek, či rolnička na medvede - aby ma chlpáči ľahšie našli. Znalosti lokálnych podmienok a počasia sú skrátka dôležité.

- Je obrovskou výhodou používaný výstroj poznať, ovládať a mať ho vyskúšaný, otestovaný. Vyhnem sa tak čítaniu návodu pri spadnutej lavíne a stavaní stanu alebo zomieraniu od hladu nad varičom. Iný príklad sú krásne nové topánočky položené vedľa opľuzgierovaných nôh v prvý deň dvojtýždňového treku.

- Okrem tohto je šikovné ísť do niektorých oblastí s niekym, kto tam už bol (sprievodca) alebo si od niekoho, kto podobné dobrodružstvo absolvoval, prečítať dáky článok alebo blog.

- A pravdepodobne veľa z Vás má tiež zopár rád, o ktoré by sa mohli podeliť.

Pár šikovných rád od Vás
Možnosť pridať radu.

znakov do konca.
antiSpam [nový kód]