Predajna pohlad
Predajna pohlad textil
Predajna pohlad lana
Novinky
La Sportiva Testarossa 2019

Nová La Sportiva Testarossa 2019 v YAK&RYSY.

viac
La Sportiva SS 2019

Nová kolekcia La Sportiva 2019 už v obchode.   Buď ako PRO - Lez ako PRO Malá vzorka z novej kolekcie oblečenia. Oveľa viac možete vidieť a vyskúšať u nás v predajni Yak&Rysy.

viac

Michele Boscacci-tréning

Pridané: 12.12.2019

Tipy na tréning: Michele Boscacci hovorí o svojom horskom behu a skialpovom tréningu


V zime skialpinista, v lete horský bežec: čaká na prvý sneh v sezóne, člen La Sportiva tímu Michele Boscacci odhalí niekoľko tipov, ako trénovať v príprave na zimu.

Michele Boscacci-tréning

 

Od detstva bol skialpinizmus súčasťou môjho života, najskôr ako vášeň a potom so šťastím aj ako moja práca.
Moje tréning sa však neobmedzuje iba na zimnú sezónu a to, že dokážem na lyžiach dosiahnuť zaujímavé výsledky, je to len preto, že som počas celého roka venoval pri príprave veľkú pozornosť. V lete (zhruba od polovice júna) striedam cyklistiku a beh, prvým získavam kilometre, druhým zdokonalujem moju techniku počas sústredenia sa na stúpanie. Páči sa mi to, pretože v porovnaní s bicyklom mi beh po trailoch dáva príležitosť viac sa dostať do kontaktu s prostredím, ktoré ma obklopuje, čo mi dáva úplne rovnaké pocity, aké v zime dostávam pri skialpinizme.
Rovnako ako pri skialpinizme sa snažím si so sebou priniesť to, čo je nevyhnutne potrebné, aj keď idem na bežecké tréningy: ľahké topánky ako Helios SR a vhodné oblečenie sú v podstate všetko, čo potrebujem na fyzický a emocionálny pocit ľahkosti a sebavedomia.
Ako už bolo povedané, beh je podstatnou súčasťou mojej prípravy. Zlepšuje moje skialpinistické schopnosti a pomáha mi rozvíjať pohyby, ktoré si moje telo zapamätá a potom sa použijú o niekoľko mesiacov neskôr na lyžiach. Z tohto dôvodu je môj bežecký tréning založený na tradičnom behu a chôdzi do kopca s palicami.


Michele Boscacci Marmolada Michele Boscacci bike
Michele Boscacci trail running


V septembri a októbri sa zúčastňujem aj niektorých pretekov, ale viac pre zábavu, než z osobných cieľov. (Tie sú stále sústredené v zimnej sezóne!) Rád súťažím vo Verticals, pretože dokážem tvrdo tlačiť a dať zo seba všetko čo mám, v pomerne krátkom čase. Pre mňa sú tieto preteky vhodným spôsobom letného tréningu, a tiež dobrý spôsob, ako otestovať moju fyzickú kondíciu pred začatím zimnej sezóny.
Samozrejme, môj prístup a tréning sa považujú za súčasť prípravy zameranej hlavne na prinášanie ovocia počas zimnej sezóny. Ak beháte z rovnakého dôvodu, alebo ak len radi cvičíte „vytrvalostné športy“ vo všetkých ročných obdobiach, nezabudnite, že beh je skvelým základom pre váš tréning, pretože vám umožňuje trénovať vo vysokom tempe a zlepšovať svoju kondíciu v pomerne krátkom čase. Hlavne nezabudnite na dôležitosť primeraného zaťaženia a doby zotavenia v čase, ktorý máte, ale najmä s cieľmi, ktoré ste stanovili na zimu!Späť na zoznam článkov
Zatvoriť

K článku neboli pridané žiadne komentáre vložiť nový komentár