Novinky
TOR DES GÉANTS

TOR DES GÉANTS9-18.9.2022   Hory, dobrodružstvo, vytrvalosť, pokora a láska Legendárny mega ultra pretek okolo údolia Aosta (sever Talianska) s dĺžkou cca 350 km a prevýšením cca 30000 m so štartom a cieľom v mestečku Courmayeur na južnej strane Mont Blanku....

viac
Tatranské vrcholy a sedlá za štyri dni

  Tatranské vrcholy a sedlá za štyri dni   V rámci prípravy na TORx som hľadal projekt, kde by som bol niekoľko dní v plnej záťaži, nabral veľké prevýšenie a pohyboval sa v...

viac
Kontrola lavinových vyhledávačů PIEPS

  Kontrola lavinových vyhledávačů PIEPS

viac

Filtračná fľaša Quell

Pridané: 05.08.2021

Turistická filtračná fľaša s NASA technológiou

Ste turista? Bicyklujete? Kempujete? Chodievate do zahraničia? Nech ste kdekoľvek a robíte čokoľvek, bez vody to nepôjde. U nás na predajni yak&rysy môžete vidieť, poťažkať a dozvedieť sa viac.

Objavili a pripravili sme pre Vás v našej predajni yak&rysy novinku, ktorú isto ocení každý turista, biker či kemper.


Filtračná fľaša Quell NOMAD, s jedinečnou filtračnou technológiou Disruptor™ vám poskytne najčistejšiu možnú vodu tým, že z nej odstráni viac ako 99,9% všetkých kontaminantov. Okrem toho odstraňuje z vody zápach a pachute. Na rozdiel od tradičných vodných filtrov využíva Disruptor™ okrem aktívneho uhlíka aj striebro a najmä princíp elektroadsorpcie. Voda ktorú budete piť bude omnoho bezpečnejšia a bude mať tiež lepšiu chuť.

 

Flaša Quell 01

 Filtračná flaša Quell už aj s filtrom 29,9€.

 

Fľaša je kompaktná a ľahká, takže ju môžete mať stále po ruke v aute, pri športe, na výletoch, doma, v škole… Quell NOMAD filtruje priamo pri pití, nemusíte na nič čakať. Okrem vedomia, že budete piť čistú vodu, značne pomôžete aj životnému prostrediu tým, že nebudete vytvárať zbytočný odpad v podobe plastových fliaš z balenej vody.

 

 

Technológia Disruptor™

 

Disruptor™ –  unikátna filtračná technológia, ktorá nie je priamo porovnateľná so žiadnou inou filtračnou technológiou. Odstraňuje z vody viac nečistôt než ktorýkoľvek iný mechanický filter, pričom do vody nič nepridáva a zachováva v nej potrebné minerály. Základom filtračného média Disruptor™ sú vlákna z nanoaluminy, vyrobené z materiálu boehmit, s priemerom asi 2 nanometre (pre porovnanie, list papiera má hrúbku 100.000 nanometrov). Povrchová plocha vlákien je 500m2 na gram.

Vlákna s kryštalickou štruktúrou, ak nimi preteká voda, produkujú kladný elektrický náboj. Väčšina nečistôt má záporný elektrický náboj a je teda nanoaluminou pritiahnutá a inaktivovaná. Tento proces sa nazýva elektroadsorpcia. Jediná vrstva média, aj keď má veľkosť pórov asi 2 mikróny, je vďaka tejto vlastnosti schopná odstrániť viac ako 99,9% častíc. Veľkosť pórov filtračného média, v pomere k časticiam ktoré eliminuje, znamená, že Disruptor™ dosahuje grál filtračného média: vysoký prietok (nízky pokles tlaku) a súčasne vysoká schopnosť zadržiavať nečistoty.


Stojan Quell


Disruptor z vody odstraňuje

 

Disruptor™ je naozaj unikátna filtračná technológia, ktorá podobne ako uhlíkové filtre, redukuje chlór, odstraňuje zápach z vody a zlepšuje jej chuť. Naviac však z vody odstraňuje patogény a ďalšie kontaminanty ako batérie, vírusy, cysty, parazity, endotoxíny, zvyšky liečiv, ťažké kovy (olovo, železo, meď).

A naopak Disruptor™ vo vode udržuje minerály a preto nie je potrebné filtrovanú vodu mineralizovať tak ako je tomu pri reverzných osmózach. Disruptor™ neodstraňuje z vody dusičnany ani rozpustné soli a nie je vhodný pre filtráciu morskej vody.

 

Flaša Quell

Vlastnosti filtračnej fľaše Quell NOMAD

 • Objem fľaše 700ml
 • Vyrobená z materiálu pre potravinárske účely neobsahujúce BPA (BPA free)
 • Filtruje vodu s teplotou do 38oC
 • Vhodná do umývačky riadu (okrem filtračnej vložky)
 • Kompaktná, ľahká a ergonomicky tvarovaná
 • Náustok na pitie s poistkou proti vyliatiu
 • Filtračná vložka je vymeniteľná
 • Rozmer fľaše 23 x 7,5cm – pasuje do väčšiny držiakov fliaš na bicykle
 • 100% recyklovateľná (okrem filtračnej vložky)
 • Kapacita filtračnej vložky: 300 náplní / 2 mesiace (závisí od čistoty vstupnej vody)
 • Ochranný kryt fľaše slúži zároveň aj ako pohár.

 

A pre každého člena rodiny, cyklobandy či turistickej svorky v inej farbe.

filtre

Náhradný filter 8,90€

 

FAQ:

 

Aká je životnosť a kapacita filtra?

Životnosť filtračnej vložky je približne 300 náplní (cca 200l) alebo 2 mesiace od prvého použitia. Reálna životnosť sa ale môže líšiť v závislosti od toho akú vodu filtrujete. Ak bude znečistená, filter sa pravdepodobne upchá skôr. Dobrým indikátorom pre výmenu filtra je prietok vody cez filter. Ak sa citeľne zníži a voda prechádza ťažšie, filtračnú vložku čo najskôr vymeňte a nesnažte sa vodu cez filter „pretláčať“ nasilu.

 

Ako dlho môžem filter používať aj keď len zriedkavo?

Ak filtračnú fľašu Quell NOMAD používate naozaj len zriedka, môžete filter používať aj dlhšie ako dva mesiace. Účinnosť filtra v čase pri minimálnom používaní sme preverili v spolupráci s nemeckým laboratóriom ISEGA. Pozrite si výsledky v sekcii testy. Určite však nenechávajte filter bez výmeny viac než jednu sezónu ani pri občasnom používaní. Taktiež odporúčame použiť nový filter ak chcete používať fľašu v prostredí s neistou kvalitou vody, napr. pri ceste do zahraničia. Budete tak mať istotu najlepšieho možného filtračného výsledku.

 

Môžem piť prefiltrovanú vodu z akéhokoľvek zdroja?

Filtračná vložka DisruptorTM ako najúčinnejší dostupný (prenosný) filter odstráni na viac ako 99% z vody takmer všetky kontaminanty (viď popis technológie) a v drvivej väčšine prípadov vám tak pripraví bezpečnú a chutnú vodu na pitie. Nemôžme však vedieť či voda, ktorú sa chystáte filtrovať nie je extrémne priemyselne znečistená alebo otrávená a preto na takúto otázku nemôžeme dať jednoznačnú odpoveď. Pri nedostupnosti obecnej vody uprednostňujte pramene a potoky. Ak budete používať zdravý rozum, fľaša Quell NOMAD vám bude spoľahlivo slúžiť všade tam kde to potrebujete.


Späť na zoznam článkov
Zatvoriť

K článku neboli pridané žiadne komentáre vložiť nový komentár