Novinky
TOR DES GÉANTS

TOR DES GÉANTS9-18.9.2022   Hory, dobrodružstvo, vytrvalosť, pokora a láska Legendárny mega ultra pretek okolo údolia Aosta (sever Talianska) s dĺžkou cca 350 km a prevýšením cca 30000 m so štartom a cieľom v mestečku Courmayeur na južnej strane Mont Blanku....

viac
Tatranské vrcholy a sedlá za štyri dni

  Tatranské vrcholy a sedlá za štyri dni   V rámci prípravy na TORx som hľadal projekt, kde by som bol niekoľko dní v plnej záťaži, nabral veľké prevýšenie a pohyboval sa v...

viac
Kontrola lavinových vyhledávačů PIEPS

  Kontrola lavinových vyhledávačů PIEPS

viac

Michele Boscacci

Pridané: 05.12.2019

Michele Boscacci a skialpinizmus: vášeň, ktorá prechádza z otca na syna.


Vyrastať v centre pozornosti nie je ľahké a ak ste synom majstra sveta, poznáte to. La Sportiva "storyteller" sa stretol s Michele Boscacci, ktorý sa narodil pre skialpinizmus a vyrastal ako šampión, pochopíte, ako ho vzťah s jeho otcom viedol k tomu, aby sa stal jedným z najsilnejších skiaplinistov na svete.

 

Rovnako ako byť rodičom nie je ľahké, niekedy môže byť ťažké byť i dieťaťom, najmä ak je rodič známa osobnosť. Strach z neuspokojených očakávaní sa stáva prekážkou pri dosahovaní vlastných cieľov a pocity neprimeranosti sa stávajú opakujúcou témou. Môže sa to stať, ale dnešná epizóda hovorí o úplne inom príbehu. Je to príbeh Michele, skialpinistu a jeho otca Graziana, bývalého majstra sveta v rovnakej disciplíne. Príbeh, ktorý hovorí o vzťahu medzi otcom a synom, ako aj o vzťahu medzi dvoma šampiónmi. Michele Boscacci sa narodila v Albosaggii, jednom z miest, kde víťazia lyže a pásy, malé mesto vo Valtelline, ktoré sa pýši mnohými rekordnými víťazstvami vo svete skialpinizmu. Ako syn skialpinistu čoskoro prijal vášeň svojho otca, nasledoval ho na preteky v rokoch, v ktorých Graziano zaznamenal dôležité víťazstvá v národných a medzinárodných súťažiach a vyhral prvé majstrovstvá sveta v skialpinizme.

 

Michele Boscacci Michele Boscacci Michele Boscacci

 

Vo veku 5 rokov si nasadil svoje lyže prvýkrát a okamžite dokázal, že bude šampión. Dnes, vo veku okolo 30 rokov, sa stal „kráľom“ sveta skialpinizmu a získal neuveriteľné množstvo víťazstiev, vrátane Svetového pohára celkovo a Grand Course. Je to príbeh tvorený neobyčajnými výkonmi, ktoré vychádzajú z solidnej minulosti a veľkej prítomnosti. Príbeh poznačený prechodom žezla z otca na syna, ktorý dáva obnovenú hodnotu spoločnej vášni a mení sa na príležitosť zdieľania, konfrontácie a vzájomnej inšpirácie.

Michele Boscacci Michele Boscacci Michele Boscacci

 

Vášeň, ktorá odráža tradíciu a vzťahy s jej územím, ale aj vytrvalosť a veľa tvrdých tréningových jednotiek. Hodnoty, ktoré boli súčasne vždy základom dedičstva La Sportiva: umenie ručnej výroby odovzdávané z generácie na generáciu zdokonalené neuveriteľnými inováciami, víťazná kombinácia, ktorá umožnila tomuto malému miestnemu výrobcovi obuvi vyvinúť sa vo veľkú a úspešnú spoločnosť s celosvetovým uznaním.


Späť na zoznam článkov
Zatvoriť

K článku neboli pridané žiadne komentáre vložiť nový komentár