Ortovox

Ortovox

Čo majú spoločné lavínová sonda, hebké merino a odolná nepremokavá membrána? Predsa ORTOVOX! Nemecká firma začala písať svoj príbeh vďaka dvom zakladateľom Geraldovi Kampeovi a Jürgenovi Wegnerovi, ktorí prišli s prototypom lavínového vyhľadávača ORTOVOX F2, postupne sa však jej sortiment značne rozšíril. Prišli lavínové batohy, no najmä oblečenie s vlnou, ktoré značku preslávili. Dnes je ORTOVOX dôležitým hráčom tak na poli lavínovej ochrany a prevencie, ako aj výrobca parádnych funkčných vecí s merino vlnou.

 

Ortovox

 

Ich batohy majú kopu vychytávok, ktorým sa potešia najmä lezci, horolezci a skialpinisti, no neraz sa do nich zamilujú i turisti či cestovatelia.

 

Ortovox 5 Ortovox 6  Ortovox 3

 

Funkčné thermo od ORTOVOXU je skvelou prvou vrstvou aj vďaka merino vlne, na ktorej si dáva firma naozaj záležať. Pri výbere sa riadi medzinárodným kódexom a má aj vlastnú normu OWP (Ortovox Wool Promise), ktorá zaručuje, že vlna je kvalitná, ako aj eticky strihaná a férovo spracovávaná a predávaná. Okrem merina z Austrálie je klasikou aj Swisswool – prírodná izolácia z vlny švajčiarskych ovečiek, ktorá príjemne hreje aj dobre dýcha.

 

Ortovox termo 1 Ortovox termo 2  Piz Boe

 

Za nás môžeme odporučiť napríklad teplé thermo zo série Competition, batohy Traverse v pánskom i dámskom prevedení či teplú bundu Piz Boé.