Novinky
La Sportiva Testarossa 2019

Nová La Sportiva Testarossa 2019 v YAK&RYSY.

viac
La Sportiva SS 2019

Nová kolekcia La Sportiva 2019 už v obchode.   Buď ako PRO - Lez ako PRO Malá vzorka z novej kolekcie oblečenia. Oveľa viac možete vidieť a vyskúšať u nás v predajni Yak&Rysy.

viac

Montura

Montura


Už jeden múdry taliansky lezec raz povedal, že „dobrého veľa nebýva“. A trochu to platí aj o produktoch talianskej značky Montura. Aj keď nie sú obrovským outdoorovým gigantom a nie sú vidno všade, svojou kvalitou sú ďaleko od priemeru. Veci od Montury sú určené najmä pre tých, ktorí radi posúvajú svoje limity, objavujú neznáme, chcú zo seba vydať to najlepšie v horách či na skalách.

 

Montura

 

 

Pre horolezcov, skalných lezcov, skialpinistov, práve pre tých sú veci z Montury ako stvorené. Niet divu, že medzi ambasádormi značky nájdeme také mená ako Adam Ondra alebo Maurizio „Manollo“ Zanolla. No či už v nich chcete vybehnúť na kopec za domov, vyliezť na domácu skalku či zdolať Grossglockner, tieto veci vás naozaj nesklamú!

 

Montura 02 Montura 03

 

V čom Montura vyniká sú precízne strihy a ľahké, odolné materiály. Oblečenie je robené tak, aby sadlo a priliehalo, no neobmedzovalo v pohybe. Membránové bundy zaručujú vodeodolnosť, nohavice s Cordurou zas poskytujú odolnosť voči oderu. Pri topánkach je samozrejmosťou Gore-texová membrána. Čo vám však budeme hovoriť – príďte si vyskúšať sami!

 

Montura 04 Montura 05

 

 

A naši obľúbenci? Approachovo/turistické topánky Yaru GTX v polovičnej i trojštvrťovej verzii, nohavice Vertigo alebo ľahká Gore-texová budna Energy star.

 

Yaru GTX Vertigo Energy Star

 

PS: On to vlastne nepovedal lezec, ale Cicero, no s takýmto vybavením by sa určite dal aj on zlákať na lezeckú dráhu