Novinky
TOR DES GÉANTS

TOR DES GÉANTS9-18.9.2022   Hory, dobrodružstvo, vytrvalosť, pokora a láska Legendárny mega ultra pretek okolo údolia Aosta (sever Talianska) s dĺžkou cca 350 km a prevýšením cca 30000 m so štartom a cieľom v mestečku Courmayeur na južnej strane Mont Blanku....

viac
Tatranské vrcholy a sedlá za štyri dni

  Tatranské vrcholy a sedlá za štyri dni   V rámci prípravy na TORx som hľadal projekt, kde by som bol niekoľko dní v plnej záťaži, nabral veľké prevýšenie a pohyboval sa v...

viac
Kontrola lavinových vyhledávačů PIEPS

  Kontrola lavinových vyhledávačů PIEPS

viac

Montura

Montura


Už jeden múdry taliansky lezec raz povedal, že „dobrého veľa nebýva“. A trochu to platí aj o produktoch talianskej značky Montura. Aj keď nie sú obrovským outdoorovým gigantom a nie sú vidno všade, svojou kvalitou sú ďaleko od priemeru. Veci od Montury sú určené najmä pre tých, ktorí radi posúvajú svoje limity, objavujú neznáme, chcú zo seba vydať to najlepšie v horách či na skalách.

 

Montura

 

 

Pre horolezcov, skalných lezcov, skialpinistov, práve pre tých sú veci z Montury ako stvorené. Niet divu, že medzi ambasádormi značky nájdeme také mená ako Adam Ondra alebo Maurizio „Manollo“ Zanolla. No či už v nich chcete vybehnúť na kopec za domov, vyliezť na domácu skalku či zdolať Grossglockner, tieto veci vás naozaj nesklamú!

 

Montura 02 Montura 03

 

V čom Montura vyniká sú precízne strihy a ľahké, odolné materiály. Oblečenie je robené tak, aby sadlo a priliehalo, no neobmedzovalo v pohybe. Membránové bundy zaručujú vodeodolnosť, nohavice s Cordurou zas poskytujú odolnosť voči oderu. Pri topánkach je samozrejmosťou Gore-texová membrána. Čo vám však budeme hovoriť – príďte si vyskúšať sami!

 

Montura 04 Montura 05

 

 

A naši obľúbenci? Approachovo/turistické topánky Yaru GTX v polovičnej i trojštvrťovej verzii, nohavice Vertigo alebo ľahká Gore-texová budna Energy star.

 

Yaru GTX Vertigo Energy Star

 

PS: On to vlastne nepovedal lezec, ale Cicero, no s takýmto vybavením by sa určite dal aj on zlákať na lezeckú dráhu