Novinky
TOR DES GÉANTS

TOR DES GÉANTS9-18.9.2022   Hory, dobrodružstvo, vytrvalosť, pokora a láska Legendárny mega ultra pretek okolo údolia Aosta (sever Talianska) s dĺžkou cca 350 km a prevýšením cca 30000 m so štartom a cieľom v mestečku Courmayeur na južnej strane Mont Blanku....

viac
Tatranské vrcholy a sedlá za štyri dni

  Tatranské vrcholy a sedlá za štyri dni   V rámci prípravy na TORx som hľadal projekt, kde by som bol niekoľko dní v plnej záťaži, nabral veľké prevýšenie a pohyboval sa v...

viac
Kontrola lavinových vyhledávačů PIEPS

  Kontrola lavinových vyhledávačů PIEPS

viac

Testarossa aTrango Tech GTX

Pridané: 08.10.2019

Dve z noviniek tohoročnej letnej sezóny od talianského, renomovaného producenta outdoorového vybavenia La Sportiva.

1. La Sportiva Trango Tech GTX


Prvá je Trango Tech GTX ďaľší pokračovateľ veľmi úspešného radu TRANGO, určeného na turistiku a vážnejšie podnikanie v horách.

Evolucia

Trango Tech GTX 01Trango Tech GTX 02

Trango Tech GTX je ľahká, flexibilná topánka, ktorá je vhodná najmä na vysokohorské túry, technické prístupové cesty a ako pracovné topánky pre vysokohorských vodcov a záchranárov. Zvršky sú vyrobené z tkaniny odolnej proti oderu s technológiou Thermo Tech Injection, špeciálnymi konštrukčnými aplikáciami z termoplastického materiálu, ktorý je preinjektovaný, aby sa minimalizovali švy a udržala sa hmotnosť na minime. Šnurovanie až ku špičke umožňuje maximálne nastavenie objemu a slučkové oká na šnúrky pomáhajú ďalej redukovať hmotnosť. Integrovaný jazyk využíva mäkkú strečovú tkaninu. Ergonomický tvar s veľmi kompaktným vonkajším objemom, vďaka ktorému je výrobok veľmi pohodlný a vhodný na dlhodobé používanie. Anti-šoková medzipodrážka z polyuretanu s nízkou hustotou znižuje nárazy počas chôdze a zachováva si svoje vlastnosti v priebehu času. Systém 3D Flex uľahčuje pohyblivosť členka a poskytuje precíznu podporu v drsnom teréne, zatiaľ čo podrážka La Sportiva Cube Sole od spoločnosti Vibram s diferencovanými výstupkami poskytuje vynikajúcu podporu na všetkých typoch terénu. Trango Tech GTX: najlepšie technológie slúžiace turistom.

 

2.La Sportiva Testarossa

La Sportiva Testarossa

Druhou z noviniek je legendárna lezečka La Sportiva Testarossa. Oproti minuloročnému modelu dostala celogumennú pätu, agresivny čiernočervený dizajn a vďaka systému P3 Platform je dokonala od malých plôšok na trenie až po ostre mikro hranky. Estetický redizajn slávneho modelu Testarossa, priliehavá lezecká topánka par excellence, určená pre tých, ktorí používajú svoje nohy na "cítenie" skaly. Ideálna kombinácia syntetických a prírodných materiálov, táto topánka je ideálnym kompromisom medzi komfortom a technickosťou. Použitie podšívok len na špičke a päte a ponechanie strednej časti bez podšívky, umožňuje lezeckej topánke kombinovať vlastnosti priedušnosti a pohodlia kože s precíznosťou a trvanlivosťou podšitej topánky. Patentovaný systém edge randing je aktívnou súčasťou fungovania topánky a postupne rozdeľuje plantárne napätie. Asymetrický systém šnurovania umožňuje vlastné nastavenie vnútorného objemu. Konštrukčný systém, ktorý umiestnil podošvu len na prednú časť topánky, umožňuje lepšie priliehanie ku klenbe, zatiaľ čo päta má modernú konštrukciu navrhnutú na zlepšenie výkonu pri používaní päty pri lezení. Testarossa: instantná klasika.

La Sportiva Testarossa 1


Späť na zoznam článkov
Zatvoriť

K článku neboli pridané žiadne komentáre vložiť nový komentár